Omikrono atsiradimas pakeitė požiūrį į Covid, jis prilyginamas gripui

Omikrono atsiradimas pakeitė požiūrį į Covid, jis prilyginamas gripui

Omicron štamui dominuojant Europoje, atsiranda vis daugiau įrodymų apie mažesnį jo pavojingumą. Nepaisant staigaus infekcijų skaičiaus augimo, hospitalizacijų ir mirčių skaičius daugelyje šalių išlieka nepakitęs arba auga daug lėčiau. Atsižvelgiant į tai, vis daugiau Europos vyriausybių pradeda galvoti apie savo požiūrio į koronavirusą keitimą ir jau pasigirsta pasiūlymų, kad metas epidemiją pradėti traktuoti kaip sezoninį gripą.

PSO duomenimis, per pirmąją 2022 metų savaitę Europoje buvo pranešta apie daugiau nei 7 milijonus naujų Omicron atvejų. „Tokiu greičiu daugiau nei pusė Europos gyventojų užsikrės omikronu per ateinančias 6–8 savaites“, – sakė PSO Europos biuro direktorius Hansas Kluge. Didelis šios atmainos paplitimas ir mažas mirtingumas, palyginti su Delta atmaina, kelia diskusijas apie tai, kad žmonija turėtų pakeisti požiūrį į pandemiją ir traktuoti koronavirusą kaip endeminį, kaip ir gripą.

Pirmoji tokį pasiūlymą valstybės lygmeniu pateikė Ispanija. „Turime įvertinti Covid evoliuciją nuo pandemijos iki endeminės ligos“, – interviu vienai Ispanijos radijo stočiai sakė Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas. Jis sakė, kad laikas pradėti diskusiją apie laipsnišką pandemijos pakartotinį įvertinimą „techniniu, sveikatos priežiūros darbuotojų ir Europos lygiu“.
JK taip pat pakeliui „nuo pandemijos prie endemijos“, šią savaitę sakė švietimo ministras Nadhimas Zahavi. JK pagaliau išmoks gyventi su virusu, praėjusį spalį sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, atsisakęs įvesti griežtus apribojimus Naujųjų metų atostogoms.
Šalys priverstos švelninti koronaviruso apribojimus dėl didelio viruso užkrečiamumo, dėl kurio daugelis darbuotojų vienu metu nustoja dirbti. Kad pagrindinės paslaugos veiktų, daugelis valstybių sutrumpina užsikrėtusių žmonių izoliacijos laikotarpį. Pavyzdžiui, Čekijos Respublikoje, Šveicarijoje žmonės, kurių Covid+6 testas yra teigiamas, dabar turės praleisti izoliacijoje tik penkias dienas, o ne dvi savaites.
Nyderlanduose, kur gruodį buvo paskelbtas visiškas uždarymas, reikalavimas dėvėti kaukes buvo panaikintas, rašo „Bloomberg“.
Airijos ministras pirmininkas Michaelas Martinas sakė, kad nepaisant vieno didžiausių užsikrėtimo atvejų Europoje, šalis neatsisakys savanoriškos skiepijimo sistemos. Belgijos vyriausybė taip pat nori suteikti žmonėms „pasirinkimo laisvę“, sakė ministras pirmininkas Alexandre’as de Croixas.

Šaltinis: tvrain


Expressinfo.eu – sužinok per akimirką, žinios trumpos ir iš patikrintų šaltinių, iš pasaulio ir Lietuvos.

Išsamę ir naujausią informaciją skaitykite interneto puslapyje:
https://expressinfo.eu
sekite mus facebook:
https://www.facebook.com/Expressinfoeu-100233945864036
užsiprenumeruokite telegram kanalą:
https://t.me/+mnm9n1YHXCAyZjM0
Žiūrėkite mus Youtube kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCq8UAMrO5He3n0edsEhHCHA/videos
Rašykite, teiraukites, siūlykite temas:
expressinfo.eu@gmail.com

Lietuva, Vilnius