Protestai ir pasipriešinimas Kazakstane nemažėja

Protestai ir pasipriešinimas Kazakstane nemažėja

Naktį visoje šalyje vyko susišaudymai, anksti ryte  Alma Atoje susišaudymas buvo labai intensyvus.

Vakar vėlų vakarą protestuotojai susirėmė su kariškiais, girdisi šūviai, situacija mieste įtempta, antivyriausybiniai protestai apėmė visą šalį. Protestuotojai ignoruoja saugumo pajėgų raginimą eiti namo. Demonstrantai užtvėrė kelią, vedantį iš Aktau į oro uostą.

Protestai Kazachstane prasidėjo sausio 2 d. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per susirėmimus žuvo 18 saugumo pareigūnų, 748 buvo sužeisti ir sužeisti, suimta beveik 2,3 tūkst. Žuvusių demonstrantų skaičius, įvairiais vertinimais, gali išaugti iki dešimčių.

Į respublikos teritoriją atvyko pirmieji Rusijos daliniai iš KSSO taikos palaikymo pajėgų. Anksčiau Kazachstano prezidentas, tai, kas vyksta šalyje, paskelbė agresijos aktu, pagalbos kreipėsi į partnerius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tokajevas išlaikys valdžią, daugiausia padedamas desantininkų ar riaušių policijos iš Rusijos. Tačiau, kita vertus, jis už tai sumokės sumažindamas savo valstybės suverenitetą. Jis bus labiau priklausomas nuo Rusijos.

Atnaujinta
Sausio 7d.
Ust-Kamenogorske — tankai, į Таraze — susišaudymas, Aktai — jurte aikštėje penkta diena protestai, žmonės išeina į gatves visoje šalyje.
Kazachstano VRM paskelbė apie 26 žuvusius tarp protesto dalyvių, 18 — sužeisti, daugiau nei 3000 — sulaikyti, 18 jėgos struktūrų pareigūnų žuvo, beveik 750 sužeisti, automobiliai su mirusiųjų kūnais Almatoje.

Šaltinis: euronews


Expressinfo.eu – sužinok per akimirką, žinios trumpos ir iš patikrintų šaltinių, iš pasaulio ir Lietuvos.

Išsamę ir naujausią informaciją skaitykite interneto puslapyje:
https://expressinfo.eu
sekite mus facebook:
https://www.facebook.com/Expressinfoeu-100233945864036
užsiprenumeruokite telegram kanalą:
https://t.me/+mnm9n1YHXCAyZjM0
Žiūrėkite mus Youtube kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCq8UAMrO5He3n0edsEhHCHA/videos
Rašykite, teiraukites, siūlykite temas:
expressinfo.eu@gmail.com

Lietuva, Vilnius