Tikrasis valstybės elitas ir jį imituojantys asmenys

Tikrasis valstybės elitas ir jį imituojantys asmenys

Tikrasis valstybės elitas yra Lietuvos šviesuoliai

Tikrasis valstybės elitas – tai žmonės, kurie kelia bendras visuomenes problemas, kurie dirba kitų labui ir siekia visuotinio gėrio. Tai intelektualai, mokytojai, menininkai, gabūs darbo žmonės, tai mūsų šviesa, tikrieji kelrodžiai, vedliai. Tikrasis elitinio žmogaus bruožas – tai gera valia.

Žvelgiant į Lietuvos praeitį viskas tarsi aišku kaip ant delno. Vyskupas Motiejus Valančius, kėlęs Lietuvą iš nuopuolio duobės ir skiepijęs aukštesnes vertybes. Generolas Jonas Žemaitis-Vytautas, Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vadas ir organizatorius, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatorius, 1954 m. lapkričio 26 d. sušaudytas Maskvos Butyrkų kalėjime, Seimo sprendimu pripažintas ketvirtuoju Lietuvos prezidentu.
Petras Vileišis, inžinierius, leidėjas, knygnešių rėmėjas, kuris tiesdamas geležinkelius ir tiltus uždirbo nemenką kapitalą, bet didelę jo dalį paaukojo Lietuvai… Ar galima abejoti, kad tai Lietuvos tikrasis elitas, kad jo aukštinamos vertybės yra tai, į ką reikėtų lygiuotis?

Jokūbas Jasinskis
Jonas Basanavičius
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis
Simonas Daukantas
Steponas Dariaus ir Stasys Girėnas
Tadas Kosciuška
Vincas Kudirka
Vydūnas

Iškreipta elito sąvoka

Šiandiena bulvarinė žiniasklaida mums klaidingai primetineja ir elitu vadina tuos, kurie sukasi verslo ar politikos pasaulyje, kuriame nėra moralės, o tik pelnas. Tuos, kurie išnaudodami arba kvailindami kitus, lobsta patys. Tuos, kurie dėl šlovės, įtakos ir pripažinimo pasiruošę padaryti viską, o prireikus – tapti netgi išdavikais. Jie neverti mūsų dėmesio, nebent esame pasiruošę melstis už juos ir jų sielas, antraip mes jiems leidžiame vogti mus pačius iš savęs.

Bulvarinės žiniasklaidos interesai, be jokios abejonės, turi įtakos tuštybės aukštinimui, sureikšmindami įvykį žiniasklaidos verslo atstovai bando sudominti žiūrovus, tačiau tuo pat metu ne tokiems kritiškiems žiūrovams formuoja iškreiptą elito suvokimą, o kritiškesniems kelia lengvą šleikštulį. Toks iškreiptas vaizdas lengvai paaiškinamas, tai bulvarinės žiniasklaidos įtaka, kai vos trečią kartą ant scenos užlipę jaunuoliai vadinami žvaigždėmis, o tobulai tuščios būtybės – elitu.
Materialus turtas, kaip elito skiriamasis bruožas, iš esmės yra neteisingas ir apgaulingas. Kad tik turtas turi įtaką – klaidingas mums primestas įsivaizdavimas, kuris mumyse veikia, kaip žemos savivertės signalas, kurio atakuojami imam vytis pinigus ir įsivaizduojamą šlovę ir garbę jų įgijus.
Didžiausia įtaka yra žmonių susitelkimas bendram gėriui. Tai vienybė, kuriai užkirsti kelią vadinamas elitas nenuilstamai siekia jau ne vieną amžių. Tie, kurie gyvena skandalų apsuptyje arba juos kuria. Didžiausias dėmesys jiems, kuris, be visa ko, dar ir negatyvus.
Ties tuom dirba didžiulės pajėgos, o idėjai „skaldyk ir valdyk“ skiriami milžiniški resursai. To rezultatas aiškiai matomas – dabar dėl skirtingų pažiūrų ir įtakos vaidijasi ne tik valstybės, bet ir religijos, tautiečiai, kaimynai, giminės, šeimos nariai, broliai ir sesės. Išgyvename laikotarpį, kai dominuoja konkurencija ir susvetimėjimas.
Mes kvailinami ir apkvailinti pigios bulvarinės žiniasklaidos.


Expressinfo.eu – sužinok per akimirką, žinios trumpos ir iš patikrintų šaltinių, iš pasaulio ir Lietuvos.

Išsamę ir naujausią informaciją skaitykite interneto puslapyje:
https://expressinfo.eu
sekite mus facebook:
https://www.facebook.com/Expressinfoeu-100233945864036
užsiprenumeruokite telegram kanalą:
https://t.me/+mnm9n1YHXCAyZjM0
Žiūrėkite mus Youtube kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCq8UAMrO5He3n0edsEhHCHA/videos
Rašykite, teiraukites, siūlykite temas:
expressinfo.eu@gmail.com

Lietuva, Vilnius